Cestujete i v zimě? Bez pojištění se vám může výlet pořádně prodražit
Ani během zimních cest byste neměli zapomínat na cestovní pojištění. Ba co víc, období od prosince do března je obdobím zimních sportů...
Číst víceDrony jako hračky nebo sofistikované přístroje určené pro natáčení a focení zná dnes téměř každý. Létající udělátka ale mají mnohem větší potenciál. Přečtěte si, jak jinak se drony využívají nebo by se v budoucnu mohly využívat.
1, Doručování zásilek
Drony jako pomocníky při doručování zásilek už několik let používají humanitární organizace, a to pro dopravu primárně léčiv a potravin na těžko přístupná místa.
Už i komerční firmy testují možnost, že by drony nahradily běžné kurýry. V praxi by dron nabral zásilku na výdejním místě a sám by ji dopravil na adresu zákazníka.
2, Přenášení internetového signálu
Dvě britské firmy přišly s nápadem, jak dostat rychlý internet 5G i na venkov. Řešením by mohly být drony na vodíkový pohon. Pro pokrytí celé Velké Británie by přitom stačilo pouhých 60 kusů.
Podobným způsobem by mohly drony zprostředkovat internetové připojení v odlehlých oblastech po celém světě.
3, Ohňostroje
Novoroční ohňostroje jsou dechberoucí podívaná, kterou si užívají malí i velcí diváci. Naši čtyřnozí mazlíčci ji ale snášejí jen stěží. Z toho důvodu se především velká města ohlížejí po alternativách, které by byly stejně ohromující, ale – co se hluku týče – šetrnější. Jednou z nich by mohla být světelná show s drony. K její realizaci je ale potřeba hned několik stovek těchto létajících potvůrek.
4, Jako pomocník v energetice
Drony se již osvědčily jako pomocníci při kontrolách stožárů vysokého napětí. Díky možnosti rychlého nasazení dokážou v krátkém čase odhalit závadu i v těžko dostupných místech.
5, Létající záchranář
Drony jako létající záchranáři by mohly k místu nehody přepravit potřebné léky a přístroje do několika minut, či dokonce sekund. Například při zástavě srdce je čas rozhodujícím faktorem. Alec Momont, inženýr z Delft University of Technology v Nizozemsku, představil dron s kolmým startem i přistáním, létající 100 km za hodinu, který zvládne k pacientovi přenést defibrilátor takřka během okamžiku.
Publikováno: 8. 6. 2022
© 2024 iCesty.cz. Všechna práva vyhrazena.
Nakódoval leoslang.cz